ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

 Чинні програми для ЗНО-2020 

Окрім графіка опубліковані також чинні програми на базі яких укладатимуться завдання для незалежного тестування у 2020 році:

Програма ЗНО обов’язкової для вступу дисципліни (2020 рік)
«Українська мова та література»

 

Програма ЗНО для конкурсних предметів (2020 рік)
«Історія України» 
«Математика»

 

Програми ЗНО для іноземних мов (2020 рік)
«Англійська мова»
«Іспанська мова»
«Німецька мова»
«Французька мова»

 

Програми для STEM-дисциплін (2020 рік)
«Біологія»
«Географія»
«Фізика»
«Хімія»

 Адаптація тестування 

Як і цьогоріч, оцінювання з окремих дисциплін буде адаптовано для осіб з порушеннями зору. У 2020 році предметні тести з української мови і літератури, математики, історії України та біології надрукують шрифтом Брайля. Також учасникам з порушеннями зору забезпечать відповідні програми для підготовки.

Також, як і у 2019 році, предметні тести з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії  будуть перекладені мовами 6 нацменшин – кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня № 635 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів:

• українська мова і література
• історія України
• математика
• біологія
• географія
• фізика
• хімія
• англійська мова
• іспанська мова
• німецька мова
• французька мова

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання,  затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року № 1426.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

 

Щодо апеляцій 

Якщо після оголошення результатів учасник не згоден з рішенням анулювання результату або ж виникли побоювання щодо неправильності нарахування балів, він має право подати апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Апеляції від учасників незалежного тестування приймаються впродовж 5 календарних днів від дня офіційного оголошення результатів, враховуючи день оголошення балів. Оскільки заяви приймаються лише у письмовій формі (їх надсилають рекомендованим листом), дату подання паперів визначають за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів кожного предмета.

Довідково: Розгляд апеляційної заяви – це фактично повторне визначення результату незалежного оцінювання. Експертна комісія після повторних технічної та предметної перевірок може як підтвердити раніше визначений результат, так і змінити встановлені бали (у бік збільшення результату або його зменшення).

Учасники, які не змогли взяти участь в основній сесії тестування з поважних причин, мають право подати заяву до РЦОЯО щодо участі в додатковій сесії. Приймання заяв для складання ЗНО під час додаткової сесії відбувається впродовж 5 робочих днів (в деяких випадках більше) з дня проведення тестування.

ВСТУП

Відповідно до проекту Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, 2020 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.